Zajímavá je těžba Dogecoinu
Kdo se někdy zajímal o těžbu kryptoměn, tak ví, že to není procházka růžovou zahradou. I když úplně na začátku to tak mohlo být. Však se začínalo na úplně běžných počítačových procesorech a když byly nedostačující, tak se doplnily grafickými kartami, kterých se původně používalo na hraní složitějších her. Také si náš trh rozhodně pamatuje dobu, kdy byl absolutní nedostatek vysoce výkonnostních grafických karet. Tomu ale v současné době již tak není. Výrobci i prodejci uvádí, že grafické karty nyní leží bez většího zájmu na skladech.
To ale zase na druhou stranu způsobil pokles výnosnosti těžby kryptoměny, ale také zároveň poměrně velká pořizovací cena těchto karet. Otázkou je, co bude dál, zdali výrobci stáhnou cenovou relaci, a bude pak vhodné si karty nakoupit ve větším množství, abychom si mohli postavit dobrý rig, nebo se bude cena držet a čekat na své kupující zákazníky. Ať to v podstatě bude tak či onak, těžbu digitální měny Dogecoin to nijak neovlivní.
Jak vznikla tato měna
V roce 2013 se objevila a její fungování je v podstatě úplně stejné jako u Bitcoinu nebo Litecoinu. Jedná se blockchainovou síť, ve které koluje. Více nám může o těžbě a dalších věcech poskytnout například , kde jsou uvedeny základní informace. Opět hlavní roli hrají těžaři, kteří se starají o potvrzování transakcí.
Takže v podstatě dolování této měny je stejné, jen její hodnota teď nabrala doslova raketové rychlosti. Je vcelku pravděpodobné, že je to dané i tím, že Bitcoin je tak moc rozšířený, že se vyplatí začít obchodovat s jinou a méně známou měnou. Také se fakt, že zatím co u Bitcoinu má být vytěženo přesně 21 milionů, tak Dogecoin má svoji budoucnost rozšířenou až na 100 miliard a to je pěkně velký rozdíl. Získat ho není složité, buď se můžeme rozhodnout pro těžbu, pak by bylo vhodné pořídit kvalitní těžební stroj, nebo zkrátka jen v dobrém kurzu nakoupit a na burze výhodně prodat. Obojí má svůj efekt.