Plastové přepravky užijí i chalupáři


Odstěhovali jste se na chalupu, kde chcete přebývat po celý rok, a vyhnout se městskému stresu? A máte na zahradě ovocný sad či skleník, kde pěstujete ovoce a zeleninu pro svojí potřebu a s přebytky se dělíte s vašimi sousedy a přáteli? Pak vám položíme všetečnou otázku: „Do jakých nádob sklízíte vaše plody a v čem je uchováváte přes zimu ve sklepě“?

prodej ovoce

Někteří chalupáři udržují v tomto směru tradiční model a využívají možná ještě po prarodičích dřevěné bedýnky. Jsou to nádoby levné a dobře dostupné a sklízelo se do nich ovoce již před pár desítkami let, možná ještě za socialismu. Pro některé záležitosti mohou mít svůj význam, například pro sušení ořechů ve skořápkách, které chcete následně umístit do sklepa nebo s nimi podělit kamarády, ale pro dlouhodobé skladování nebo pro transport ovoce vhodné příliš nejsou.

zelenina v tržnici

Dřevo totiž velmi rádo přijímá nečistoty a biologický materiál pro rozmnožování bakterií a plísní. Snadno se vám pak stane, že se od jednoho nahnilého plodu kontaminuje půlka přepravky.

Vsaďte raději na osvědčenou technologii výroby plastových přepravek. Na trhu byly dostupné již za socialismu a dnes se s nimi počítá v ještě větším rozsahu. Jaké jsou jejich hlavní výhody?

Jednoduše je vyčistíte – vyčistit dřevěnou bedýnku od zeminy a prachu je takřka nemožné. Kontaminované plody také nejsou zrovna lákavé a na první pohled kohokoli spíše odradí, než nabudí k radosti. Plastovou přepravku naopak vyčistíte velmi jednoduše a bude to i skvělá vizitka osobní hygieny a péče o sklizeň.

Stoh se nezřítí – plastové bedny na ovoce jsou opatřeny zářezy, s nimiž je lze na sebe postavit tak, aby se stoh nezřítil ani při velké výšce. Když toto uděláte s dřevěnými bedýnkami, stačí se silněji o ně opřít a malér je na světě.

Jsou barevné – plastové bedny se vyrábí v několika základních barvách, tím od sebe snadno odlišíte různé druhy uložených plodů a bude to lépe vypadat a zároveň to bude přehlednější.