Mějte svou knihovnu všude po ruce

PROČ UVAŽOVAT NAD KOUPÍ ELEKTRONICKÉ ČTEČKY KNIH?

Vydrží celé týdny bez dobíjení
Hlavní (velice užitečnou výhodou) je energetická nenáročnost displejů, které při zobrazování obsahu nespotřebovávají téměř žádnou energii, tudíž se výdrž jednoho nabití pohybuje kolem jednoho měsíce. Pokud tedy čtečku dostatečně nabijete před odjezdem, nemusíte cestovat s další nabíječkou navíc.
četba přes e book.jpg
Přizpůsobíte displej tak, aby vypadal jako obyčejný papír a nekazil oči
V dnešní době jsme zvyklí na displeje tabletů, telefonů nebo počítačů, které se lesknou a jsou podsvícené víc, než naše oči snesou. Tento problém je u elektronických čteček knih prakticky vyřešen matným diplejem (výhodné především na sluníčku – u vody), jehož podsvícení můžete regulovat tak, aby neunavovalo oči. Navíc mají tyto čtečky upravený displej, který napodobuje vzhled tištěné knihy, takže se text pohodlně čte a díky maximálním úhlům pohledu můžete číst z jakéhokoli úhlu a vždy dobře uvidíte.

Máte svou knihovnu všude s sebou
Čtečky mívají velkou kapacitu, tudíž do nich můžete uložit nepřeberné množství titulů. Některé čtečky přehrávají dokonce i mp3, takže je můžete využívat také pro hudbu (jako podkres během čtení) nebo pro poslech audio knih.
e-book a kniha.jpg
Využívejte svou čtečku naplno!
Připojení k WiFi– WiFi připojení v elektronických čtečkách bývá omezené a nefunguje dobře pro běžné brouzdání po internetu, ale můžete se díky němu dostat do e-mailu nebo stahnout další knihu.

Hry– Čtečky bývají vybavené několika herními soubory. Jedná se především o šachy, karetní hry, sudoku a podobné, což je skvělé na odreagování nebo zabavení se s přáteli.

Nastavení– Jako čtenář si můžete přizpůsobit nejen velikost písma, ale také změnit font, velikost okrajů nebo řádkování. Můžete manipulovat se zarovnáním, nebo také s podsvícením a viditelností textu. Stejně tak je možné upravovat složky v knihovně a názvy, či jména autorů apod,…

Čtečky mají možnost uspávání přístroje (úsporný režim), zvětšování/zmenšování textu, přidávání či odebírání záložek, poznámek (mimo text, ale i do něj) nebo využívání kreslení, slovníku, kalkulačkya dalších.

Navíc bývá většina e-booků zdarma nebo za polovinu toho, co stojí kniha tištěná. Proto je pro velkou část čtenářů výhodnější investovat jednou a číst “online”.